Фотовиставка до 110 років з дня заснування технікуму«Хімік-технолог,
керамік, механік


В
різних куточках всієї землі


СХМТ
наш славетний, всі разом


Роки
твої збережем молоді»


До 110 років з дня заснування технікуму була пропонована фотовиставка яка містить у собі фотокартки та фотоальбоми.

«Коріння» технікуму як навчального закладу сягає далекого 1909 року. Саме тоді технікум був заснований як гірничозаводське училище. При ньому була відкрита реміснича школа. Будинки, у яких розміщувався хіміко-механічний технікум (корпуса), майстерні та житловий корпус для адміністративного і викладацького складу (зараз гуртожиток), були побудовані у 1911 році. Всі ці події містять фотографії минулих часів.За часи свого існування освітній заклад неодноразово змінював статус, у залежності від потреб держави змінювалися напрямки підготовки фахівців, перелік спеціальностей. Єдине, що залишалося незмінним — хімічний напрям фахової освіти.
Технікум був інтернаціональним навчальним закладом. У різні часи тут готували фахівців для країн Африки, Латинської Америки, Південно-Східної Азії та Близького сходу.
На фотокартках того часу дуже добре відображені моменти життя, щоб зберегти їх у спогадах, бо наша пам'ять мінлива. А допомогою світлин у майбутньому ми краще і довше будемо пам'ятати минулі події.
Справжні емоції, які викликають ці фотографії, не передати словами. Це путівник довгого стодесятилітнього шляху технікуму, знайомство з людьми і відомими постатями, які представлені у неформальній обстановці. Кожна фотографія - це новий вимір часу, це мить яка увійде в історію на роки.


 
Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved