Технікум в інтернеті 20 років!

Здається, ще зовсім недавно ми відзначали 10-річну дату створення інтернет-сайту технікуму, а ось вже настало 20-річчя.
За останні роки електроніка, інтернет-технології розвиваються прискореними темпами. Завдяки мобільному зв'язку доступ до всесвітньої мережі отримали практично всі жителі. Прискорився і сам інтернет, збільшилися обсяги переданої інформації. Для порівняння – 20 років тому мобільні телефони у нашому навчальному закладі мали лише 2-3 людини, включаючи студентів. Звичайна швидкість інтернету тоді була 32 Кбіт за секунду (тобто в 1000 разів менше сьогоднішньої), і зв'язок не був постійним, потрібно було підключатися за допомогою модема по дротовій телефонній лінії.
Незважаючи на всілякі складнощі, наш сайт завжди був онлайн усі 20 років, та і не просто був, а розвивався, трансформувався. З набору статичних сторінок сайт був переведений на динамічну google-платформу, що дозволило оперативно висвітлювати поточні події та новини технікуму, надало можливість іншим викладачам та співробітникам наповнювати і підтримувати сайт. Відповідно до нових українських законів сайт був повністю перекладений державною мовою і перетворився на офіційне інтернет-представництво навчального закладу.
Створювалися також інші інтернет-проєкти. Важливою віхою в цьому було створення спеціальної статті у Вікіпедії - всесвітній інтернет-енциклопедії. Попрацювати над змістом та оформленням довелося довго, але в результаті стаття пройшла і була прийнята практично відразу. Трохи пізніше була створена українська версія статті, є також плани на англомовну версію. 

Порівняно недавно, трохи більше 5 років тому, був створений «локальний» сайт технікуму. Як і все нове, спочатку справа просувалася важко, але зараз для всіх викладачів і студентів локальний сайт став хорошим інформаційним помічником. Там розміщуються різні внутрішні оголошення, розклад занять і заміни, навчально-методичні матеріали викладачів, посилання на інші електронні ресурси технікуму.
Упродовж 15 років активно поповнюється електронний фотоальбом технікуму. У ньому близько 20 тисяч фотознімків усіх знакових подій: ювілеїв, концертів, конкурсів та інші тематичні фотографії. В останні роки, у зв'язку із забороною в Україні російських сайтів, на жаль, став ускладненим доступ до архівних матеріалів, але всі нові розміщуються на інших фотохостингах.
Рівно 10 років тому, у жовтні 2009 був створений YouTube-канал, який з тих пір регулярно поповнюється новими відеороликами з життя технікуму. Особливо популярними стають відео випускних урочистостей, святкових заходів до Дня знань і конкурсу Міс-СХМТ. 
Не залишаються без уваги персональні та оперативні інтернет-комунікації. Нещодавно для студентів і викладачів організований чат і канал у новому месенджері Telegram. Є чат тільки для викладачів у Viber. Технікум присутній у соціальних мережах Facebook, Twitter та інших. Створені та активно працюють персональні навчальні сайти деяких викладачів.Інтернет-посилання:

https://www.cxmt.org - офіційний сайт технікуму

https://ru.wikipedia.org/wiki/Славянский_химико-механический_техникум - Wikipedia

http://e.cxmt.org - локальний сайт технікуму

http://e.cxmt.org/fiz  - персональний сайт викладача фізики

http://www.youtube.com/user/cxmt1909 - Ютьюб-канал техникуму

https://xim.pp.ua - неофіційний блог новин.
Н. Камнєв, викладач Слов'янського хіміко-механічного технікуму


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved