Хімічний брейн-ринг

21 листопада команди груп 1-х екологів та 1-х технологів зустрілися на хімічному брейн-рингу, присвяченому Д.І. Менделєєву. 


Метою заходу було стимулювати пізнавальну діяльність студентів, розвивати їх інтерес до предмета, формувати вміння швидко і чітко формулювати свої думки, логічно їх викладати, навчити працювати з додатковою та довідковою літературою.Токарєва Л.Ю. почала зустріч з розповіді:
Уже 185 років минуло з дня народження Д.І. Менделєєва та 150 років минуло з того часу, як був відкритий фундаментальний закон, якому підкорюються всі хімічні елементи Всесвіту. Відомо, що вся жива та нежива природа складається із хімічних елементів.


Другого ничего в природе нет


Ни здесь, ни там, 


В космических глубинах:


Все – от песчинок малых до планет –


Из элементов состоит единых.


Готуючись до сьогоднішньої гри, ви прочитали багато цікавої додаткової літератури і зараз ми подивимось, як ви знаєте таблицю Д.І. Менделєєва. Спочатку нам треба ближче познайомитися з командами.


Команди «Колбочки» 1-х технологів та «Кислота» 1-х екологів мали презентувати свої назви у першому конкурсі.Домашнім завданням був конкурс студентський презентацій про життя і наукову діяльність Д.І. Менделєєва.
Усі конкурси були цікавими: «Далі-далі», Назвіть вчених, Гра з уболівальниками, Кросворд, Загадковий чорний ящик, Хрестики-нулики.


Команди добре підготувалися, було цікаво і весело спостерігати за перегонами, в яких верх брала то одна то інша команда. Журі було в розпачі, хто ж переможе.


Підбиваючи підсумки сьогоднішньої гри, можна зробити висновок що життя Д.І.Менделєєва є справжнім подвигом великого служіння науці, народові, батьківщині. Великий учений і патріот, він завжди залишиться для нас символом чесності, працьовитості, боротьби за інтереси народу.


Другого ничего в природе нет


Ни здесь, ни там, в космических глубинах:


Все – от песчинок малых до планет –


Из элементов состоит единых.


Как формула, как график трудовой,


Строй менделеевской системы строгой.


Вокруг тебя творится мир живой,


Входи в него, вдыхай, руками трогай.


Ты знаешь: газ, легчайший водород,


В соединении с кислородом – это


Июньский дождь от всех своих щедрот,


Сентябрьские туманы на рассветах.


Кипит железо, серебро, сурьма


И темно – бурые растворы брома,


И кажется вселенная сама


Одной лабораторией огромной!


Нагородження команди – переможця. Наше шановне журі вже підвели підсумки, та оголосять переможців цього турніру.Команди набрали рівну кількість балів, тому розділили перемогу і отримали солодкі призи від голови профспілкового комітету Говрас О.В.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved