Як вороги колись палили

Константинополя жита -

Покрови хусткою накрила

Всіх Богородиця свята.

Коли навколо царство змови

Марнує прожиті літа,

Накриє хусткою Покрови

Нас Богородиця свята.

Молитва з Богом є розмова,

І часто подумки без слів,

А Бога Матері Покрова

Хай вбереже від ворогів.

Від сил кривавих і ворожих,

Що нашу землю гнітять знов,

Хай буде завжди на сторожі

Від Богородиці Покров.

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Кожен в Україні чув про козаків.  Про них створено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід та їх ватажків співається й у нашому державному гімні.

Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.
 

У читальній залі користувачам запропонована  книжкова виставка «Рідна земле моя, ти козацькою славою вкрита» . Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з книгами про славні козацькі традиції, історію виникнення козацтва в Україні, побут і життя козаків на Січі. На виставці представлена література про воїнів УПА та про сучасних героїв-захисників в зоні ООС.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved