ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ ТА СВОБОДИ УКРАЇНИ


День соборності України відзначають щороку 22 січня, починаючи з дня підписання в 1919 році Акту Злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).Об'єднанню УНР та ЗУНР передувало підписання 22 січня 1918 року Четвертого універсалу Центральної Ради, за яким Українська Народна Республіка стала суверенною і незалежною державою. Західно-Українську Народну Республіку було проголошено в листопаді 1918-го. Саме 22 січня 1919 року завершився процес об'єднання України.


22 січня 1919 року на Софійській площі Києва відбулася урочиста церемонія з нагоди возз'єднання УНР і ЗУНР. Перед багатотисячним натовпом проголосили постанову УНР та зачитали текст універсалу Директорії із правами і свободами об'єднаних республік. На додачу, День соборності України був оголошений вихідним.


І хоча соборна Україна проіснувала зовсім недовго, Акт злуки УНР із ЗУНР і факт підписання документа мали велике історичне значення. Українці заманіфестувати перед усім світом про неподільність українських земель та солідарність свого народу.

Соборна Україна!


Вона моя, свята!


Єдина ти, Єдина


У наші всі літа.

То злука всіх
долоней:


Землі, води, ланів,


То разом Схід і
Захід –


Довічно від тих
днів.

Ти чуєш – подих вітру,


Ти бачиш – сніг пішов?


То Україна – разом,


Із січня та любов!
Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved