День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу

Україна сьогодні вшановує пам’ять жертв геноциду кримськотатарського народу. 

Кожного року 18 травня відзначається День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу та День боротьби за права кримських татар. Цього дня Україна вшановує пам'ять жертв цього злочину, а також відзначає його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Депортація кримськотатарського населення розпочалася о 3 годині ранку 18 травня 1944 року і завершилася 20 травня. Під час головної хвилі депортації (18-20 травня) виселено 180 014 осіб, для перевезення яких було використано 67 ешелонів. Крім того, 6 тис. мобілізованих військкоматами протягом квітня-травня кримськотатарських юнаків окремо відправлено на наряди Головного управління формування резервів до Гурьєва (Атирау, Казахстан), Куйбишева та Рибінська, а ще 5 тис. кримських татар заслано на роботи до таборів тресту «Московуголь». Всього вигнано з Криму 191 044 осіб.

Сьогодні кримськотатарський народ переживає чи не найстрашніші часи з моменту депортації. Випадки зникнення кримських татар, порушення справ за сфабрикованими звинуваченнями, тривалі терміни ув’язнення, заборона Меджлісу, створення підконтрольних Росії органів самоврядування, дискредитація представників кримських татар у ЗМІ, заборона в’їзду на територію Криму величезній кількості українських громадян, заборона мітингів – все це страшні відголоски злочину 1944 року.

У 2015 році Україна визнала депортацію кримськотатарського народу – геноцидом.

Студенти та викладачі  глибоко шанують пам’ять закатованих кримських татар.

Студенти технікуму переглянули  матеріали та архівні фото, присвячені цій темі.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved