Словники - наші помічники у навчанні

 

У читальній залі для користувачів оформлено книжкову виставку «Словники - наші помічники у навчанні» 

 Словник - довідкове видання, що містить упорядкований перелік (список) мовних одиниць (слів, словосполучень) з короткими характеристиками означених понять або з перекладом іншою мовою. Словники, довідники, енциклопедії для користувачів різних видавництв та років з підготовленими наборами словників (тлумачний, орфографічний, перекладний, фразеологічний, етимологічний, енциклопедія). 

Енциклопедії бувають різні: галузеві і універсальні. Ті з них, що можуть відповісти на будь-яке питання, називаються універсальними. Ці унікальні енциклопедії — невичерпне джерело знань. Галузеві енциклопедії включають в себе факти лише певної галузі науки.

Товсті багатотомні енциклопедії можуть розповісти майже про все. Вони бувають і для дорослих, і для дітей. Тут у доступній формі розповідається про такі цікаві речі, як формування землі, її рослинність, тваринний світ, кругосвітні плавання та освоєння космосу, про розвиток транспорту та  наукові винаходи 


Першим українським словником був словник невідомого автора XVII ст., який був знайдений у бібліотеці Києво-Печерської лаври.  Найкращим українським словником є словник Бориса Грінченка в 4-х томах, виданий на початку XX ст. 
 На початку XVII століття були видані перші друковані словники. Відтоді вони не тільки не втратили попиту, а є постійними величинами, вітражами мудрості, книгами книг, помічниками людини у пізнанні світу. У словниках, довідниках, енциклопедіях зібрані знання, накопичені багатьма поколіннями. Вони відкривають нам багатства людської думки, допомагають сформувати наукове уявлення про світ та розширювати кругозір.

 Довідкові видання необхідні для кожного, а особливо в процесі навчання. Користуються ними як викладачі, так і студенти.Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved