Книжкова виставка «Тлумачний словник В Даля»

З нагоди 220-річчя від дня народження Володимира Даля  в читальній залі бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Тлумачний словник В Даля»

В.І. Даль народився 10 (22) листопада 1801 р. у місті Лугані у сім’ї лікаря, датчанина з походження. О 13-й років за наполяганням батька Володимир вступив до Морського кадетськиого корпусу у Петербурзі. Вчився Володимир на відмінно. Отримавши чин гардемарина, брав участь у морських походах.

Флотська служба спочатку на Чорному, потім Балтійському морях тривала кілька років. Невдоволений нею, у 1825 р. Даль пішов у відставку і на початку 1826 р. влаштувався на медичний факультет Дерптського університету. Закінчив достроково, захистивши дисертацію отримавши учений ступінь доктора медицини.

На той час у Даля нагромадився величезний матеріал записів усної творчості. У вільний від лікарської практики час, він почав літературно обробляти записані казки, притчі, розповіді, анекдоти. 

Ім’я Даля швидко стало знаменитим. Упродовж свого життя письменник В.І. Даль створив багато творів, у тому числі розповіді, повісті, нариси, казки, бувальщини, здебільшого написаних у дусі натуральної школи. Повне зібрання творів В.І. Даля налічує 10 томів. 

«Тлумачний словник» В.І. Даля був високо оцінено ще за життя упорядника. Сам В.І. Даль завжди давав більш ніж скромну оцінку свого дітища.

Колосальна праця лексиколога-любителя визнана провідними лінгвістами, філологами, лексикографами. Географічне суспільство нагородило В.І. Даля у 1862 р. золотою медаллю, а у 1869 р. за створення словника йому була присуджена академічна Ломоносівська премія. Історія словників цікава тому, що у світовій практиці навряд чи знайдеться інші такого роду лексикографічні праці. «Тлумачний словник» В.І. Даля забезпечив і безсмертя імені його він творця.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved