СПІВЕЦЬ НАРОДНОГО ЖИТТЯ

 

6 жовтня виповнюється 140 років від дня народження Івана Кочерги, одного із найцікавіших українських драматургів XX ст. Кочерга Іван Антонович – один із найцікавіших українських драматургів XX ст. Він залишив сценічну спадщину, багату на естетичну і філософську думку. Людинолюб-мрійник і драматург-мислитель, який завжди сповідував незалежність мистецьких принципів, він, попри несприятливість доби, творив драматичну класику, що витримала найтяжче випробування — часом.

Писав І. А. Кочерга багато і постійно. Він - автор книг про перших князів Київської Русі: «Святослав», «Володимир» із серії «Рюриковичі». У ряді п'єс на сучасні теми («Підеш - не повернешся», «Ім'я», «Екзамен з анатомії», «Нічна тривога», і ін.) він виступив за високі ідеали моралі, за довіру до людини, виховання в ньому громадянського обов'язку. Автор драматичних поем «Ярослав Мудрий» та «Пророк», драми «Істина» був нагороджений 2 орденами й медаллю. Всі кращі його твори пройшли випробування часом і стали щедрим набутком нових поколінь шанувальників його таланту. Виявивши свій талант як майстер гострого сюжету, в розвитку якого окреслювалася певна значуща авторська ідея, драматург створив видатну філософську драму – п'єсу «Майстри часу». Історичними драмами«Свіччине весілля», «Алмазне жорно» та «Ярослав Мудрий» він говорив про славне, хоч і складне, нерідко – тяжке минуле нашого народу. 


Іван Антонович два десятиліття мешкав у Житомирі, де написав переважну більшість своїх п’єс, його справжній сценічний дебют стався у 1921 році в Другому драматичному театрі у Житомирі, де йшла його одноактна п’єса «Зубний біль Сатани». З 1981 року ім'ям Івана Антоновича Кочерги названий Житомирський музично- драматичний театр.

В читальній залі бібліотеки підготовлено книжкову виставку «Співець народного життя».Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved