Без Соборності немає Незалежності

Велична і свята, моя ти Україно,      

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам твою історію творить!

  З метою зміцнення єдності народу навколо ідеї соборної української держави, виховання патріотизму та духовності українського народу у Слов‘янському хіміко-механічному технікумі було проведено у групі Ф-22-11 тематичний виховний захід „Без Соборності немає Незалежності”.

Його завдання – донести до студентів ідеї соборності, єдності та суверенності держави як головної умови розвитку незалежної України.

День Соборності України – приурочений  до Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві й відбулася ця визначна подія. Над святковою синьо-жовтою Софійською площею тоді лунало величне: «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і Придніпрянська Україна — в одну Велику Україну». Це державне свято стало символом єднання українських земель. І хоча державі тоді таки не вдалося повністю зберегти бажану єдність і незалежність, Акт «Злуки УНР і ЗУНР» став реальним втіленням споконвічної мрії українців про свою суверенну державу.
  Класний керівник Петухова Т.А. наголосила, що події 22 січня, як і тепер, відбулися в умовах воєнної агресії Росії проти України, тому  і сьогодні національна єдність є не лише базовою цінністю, а й обов’язковою передумовою успішного спротиву зовнішній агресії.  Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини 19 сторіччя. День Соборності — це ще один привід нагадати, що Крим і Донеччина — це Україна.


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved