Від Крут до сьогодення

Студенти І курсу Слов’янського хіміко-механічного технікуму вшанували пам’ять Героїв Крут. На заняттях з історії України провели хвилини пам’яті.

29 січня, 105 років тому назад, кілька сотень відважних юнаків та чоловіків зробили свій вибір – виступили проти російської військової агресії, стали на захист України. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священників; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього чину.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ був зупинений на кілька днів, доки тривали переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. Важливо було, щоб українська столиця перебувала під контролем Центральної Ради. Це сталося й завдяки учасникам бою під Крутами.

Переглянули відеофільм, згадали історичну епоху – період Української революції, під час якої відбулася битва під Крутами, провели паралелі тих подій із сьогоденням України.

Студенти відмітили, що як тоді, так і тепер українці виборюють свободу та державність в умовах російської агресії з переважаючою силою ворога.

Згадали вірш П. Тичини «Пам’яті тридцяти» про закатованих полонених студентів. Під Крутами загинуло, за різними оцінками, 70 100 українських оборонців, а вiдомi прiзвища тільки 20-и з них. Студенти порівняли сміливість і жертовність крутянців з подвигом захисників України в сучасній російсько-українській війні, які боронять нашу землю від рашистської навали.

Висловили думку, що Крути – це урок нащадкам, битва що символізує патріотизм, стійкість і самопожертву української молоді в боротьбі за державність. Багато молодих патріотів зараз зі зброєю в руках крок за кроком наближають нашу перемогу над нащадками російсько-більшовицького агресора – рашистами. Тоді захисники української незалежності не змогли вистояти в боротьбі з переважаючими силами агресора. Сьогодні ми маємо завершити їхню справу. У нас є професійна, патріотична та вмотивована армія, міжнародна підтримка, згуртованість громадян. Україна переможе!

Викладач історії України Валентина Соловар.

 

 

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved