Тиждень ЦМК природничих та механічних дисциплін

СФКІнФарм, травень 2023.
В рамках тижня, який розпочався 11травня викладач Русанов Є.Г. провів заняття-конференцію на тему: «Галузеве машинобудування-головний напрямок у розвитку промисловості України». На конференції були присутні студенти груп М-19-19, М-20-19, М-21-19, М-22-19. Викладач цікаво розповідав, що машинобудування є базовою галуззю народного господарства, яке визначає рівень розвитку галузей: хімічної промисловості, нафтової промисловості, енергетики, транспорту, побуту, сфери обслуговування тощо.
Далі студенти старших курсів розповіли історію створення нашого коледжу, про роки існування та плани на майбутне.

Викладач і студенти дискутували, що в існуючих умовах розвитку  суспільства в період переходу від великих підприємств, оснащених старою технологією, до сучасних, в більшості приватних, одним із самих значимих факторів технічного прогресу  в машинобудуванні, приладобудуванні та хімічній промисловості є удосконалення технології виробництва за рахунок створення кращих засобів  праці, розробки принципово нових технологій. Для вирішення різноманітних задач машинобудування потрібні висококваліфіковані спеціалісти. Підготовкою таких спеціалістів — техніків-механиків займається наш коледж.
Студенти першого курсу цікавилися, які професійно-орієнтовані дисципліни будуть вивчати далі. Русанов Є.Г. розповів про кожну з дисциплін:
- основи обробки матеріалів та інструмент;
 - металорізальні верстати;
 - технологія машинобудування;
 - технологічні основи програмування для верстатів з ЧПК.
Він познайомив  студентів з підприємствами міста ТВО х/к «Мікрон», завод «Будгідравліка», АТ «Одеський завод по випуску ковальсько-пресових автоматів», завод «Зевс кераміка», де вони будуть  проходити виробничу практику.

Але війна «руйнує» багато планів на майбутнє.
Слов'янське підприємство «Zeus Ceramica» перебуває у стані клінічної смерті. Таке повідомлення опублікував у Facebook директор ПРАТ «Українська керамічна група» Віктор Левіт.
«5 травня, приблизно у 17 годині, двома ракетами Х22 орки нанесли пошкодження, не сумісні з можливістю самостійного відновлення, - пише він. -  Акціонери та робітники заводу глибоко сумують з приводу руйнування нашої компанії з 20-річною історією!!! Ми будемо прикладати всі зусилля по реанімації компанії, але не все від нас залежить!!!».
Випускники коледжу зробили висновки, що вони підготовлені до активної творчої, професійної та соціальної діяльності на машинобудівельних підприємствах та проектно-технологічних організаціях на первинних посадах: технік-механік, технік-конструктор, начальник цеху. 
Універсальність підготовки, знання і навички дозволяють техніку-механіку освоювати суміжні спеціальності в найкращому навчальному закладі – СФКІнд та Фарм.
 

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved