Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки

Традиційно у жовтні в США, країнах ЄС та багатьох інших країнах по всьому світу відбувається Місяць кібербезпеки. Цю ініціативу підтримує вже кілька років поспіль і Україна. Головна мета кібермісяця – привернути увагу суспільства до різних аспектів кібербезпеки та кіберзахисту.

      31 жовтня 2023 року Інститут спеціального зв'язку та захисту інформації
КПІ ім. Ігоря Сікорського та Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України провели Всеукраїнський онлайн-урок із кібербезпеки для учнів та студентів закладів освіти України. О 13.00 біля моніторів зібралися педагоги та студенти Слов’янського фахового коледжу індустрії та фармації для участі у заході.Мета заходуу — пояснити виклики, які стоять перед українцями, на прикладі кібератак з боку росії та сформувати компетенції кібергігієни. Достатній рівень розуміння правил кібергігієни і усвідомлення небезпеки, яку становить росія під час першої у світі кібервійни, що триває в Україні, дозволить підвищити рівень кібербезпеки усієї країни та в перспективі зменшити шкідливий вплив кібератак на кожного українця.

Під час уроку були висвітлені наступні питання:

- як атакують хакери, зокрема і російські, яким чином можуть використати молодь для досягнення своїх цілей;

- як захистити себе і своїх близьких від кіберзагроз;

- чому кібергігієна – важлива;

- як користуватися інтернетом безпечно.

Студенти коледжу підвищили рівень обізнаності щодо кібербезпеки, доповідачі сприяли формуванню навичок безпечної поведінки в кіберпросторі. Цікавими для студентів були питання:

Особиста інформація в мережі.

Лайфхаки для безпеки особистих даних.

Небезпеки в мережі та як себе захистити.

Перевірка інформації на правдивість або Що таке медіаграмотність та чому вона потрібна.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved