Математика понад усе

07.11.2023 о 10:00 на базі Слов’янського фахового коледжу індустрії та фармації відбулося засідання регіонального методичного об’єднання викладачів математики. Засідання РМО проходило в режимі онлайн. Колеги ділилися корисним досвідом застосування сучасних сервісів, інтерактивних інструментів як засобів візуалізації навчальної інформації, способів організації процесів математичного мислення. Обговорювали питання організаційного характеру: положення конкурсу методичних розробок викладачів; терміни проведення математичної олімпіади для студентів регіону.

Андрієнко М. Ю. викладач вищої кваліфікаційної категорії Слов’янського фахового коледжу індустрії та фармації познайомила колег з актуальною проблемою сьогодення – освітніми втратами.

Освітні втрати - це прогалини у знаннях і навичках, які виникають у здобувачів освіти під час освітнього процесу у порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. Неможливість продуктивного навчання з початку війни і постійні перерви у навчальному процесі освітніх закладів спричинили масові освітні втрати у студентів усіх вікових категорій.
Організація роботи з подолання освітніх втрат з математики може включати кілька етапів. Ці кроки можуть бути використані як загальні настанови, але з урахуванням, що кожна ситуація унікальна. Важливо підлаштовувати свій підхід під потреби та можливості своєї групи. Ось деякі рекомендації, які можуть бути корисними
- Оцініть рівень втрат;
- Плануйте індивідуальний підхід;
- Активна взаємодія;
- Задачі та вправи;
- Залучайте технології;
- Мотивація та похвала.
Наголошуйте студентам:
• Важливо не втрачати впевненості у собі.
• Математика може здатися складною, але з достатнім наполегливим навчанням і практикою ви зможете подолати будь-які труднощі.
• Пам’ятайте, що подолання освітніх втрат з математики потребує часу, зусиль і наполегливості.
• Регулярна практика і поступове збільшення складності завдань допоможутьполіпшити свої навички та розуміння математики.
- Постійна оцінка та корекція.
Головною проблемою, пов’язаною з освітніми втратами, є їх накопичення і поглиблення, якщо вчасно і ефективно не вживати заходів для їх подолання.

Зі своїм досвідом роботи виступила Воскобойникова Оксана Іванівна викладач вищої категорії Краматорського фахового коледжу технології та дизайну. Вона розповіла що сучасні технології STEM освіти дозволяють нам розширити наш погляд на традиційний підхід до викладання математики. Щоб бути конкурентоспроможною, Україна повинна мати висококваліфікованих працівників, проте це не реалізується без реформованої освіти та освіченого суспільства. Тому актуальним завданням сучасного навчального закладу є впровадження STEM-освіти.

Обговорення цих питань сприяло підвищенню рівня професійної майстерності викладачів, їх орієнтації на вирішення сучасних завдань освіти, що спрямовані на підвищення якості освітнього процесу.


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved