ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ З ТУБЕРКУЛЬОЗОМ: ЄДНАЙМОСЯ ЗАДЛЯ ЛІКВІДАЦІЇ ТУБЕРКУЛЬОЗУ!

 

Символ - квітка ромашки
        Щорічно 24 березня за ініціативою ВООЗ відзначається всесвітній день боротьби з туберкульозом.
20-22 березня керівники груп технологічного і фармацевтичного відділень разом із студентами СФКІнФарм на виховних годинах підготували і презентували інформаційні матеріали з теми: «Зупини туберкульоз», провели круглі столи «Пам’ятайте, туберкульозу набагато легше запобігти ніж лікувати» та провели анкетування здобувачів освіти.

На годинах спілкування студенти згадали, що збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. 24 березня 1882 року Р. Кох продемонстрував збудника під мікроскопом, його чисту культуру, також довів інфекційну природу заразивши тварин. Цей мікроб названий його ім'ям - паличкою Коха.

Інфікованість туберкульозом зумовлена ​​контактом з потенційно заразним хворим на туберкульоз. Основний шлях передачі - повітряно-крапельний, тому заразитися можна де завгодно: в транспорті, на роботі, в різних місцях скупчення людей. При кашлі, чханні, розмові хвора людина виділяє в навколишнє середовище дрібні краплі мокротиння, які містять бактерії. При вдиханні вони потрапляють в легені здорової людини, і відбувається інфікування. Але інфікування зовсім не означає, що захворієте 100%. Для здорової людини ймовірність захворювання складає близько 5%.
Цей ризик залежить від ряду факторів:
- Кількості бактерій, які потраної людини.

Чим ближче і довше контакт з бактеріовидільником, тим більше кількість бактерій надійде в легені. Крім легких, туберкульоз може апили в організм;

- Тривалість контакту з хворою людиною;
- Захисних сил інфіковвражати всі органи і системи: кістки, шкіру, слизові, очі, нервову систему, сечостатеву систему, шлунково-кишковий тракт та інші.
Збудник туберкульозу надзвичайно стійкий у навколишньому середовищі. На відміну від інших мікробів, мікобактерії здатні зберігати свої властивості в землі, снігу, во льоду, стійкі до дії спирту, кислот і лугів. Так - на сторінках книги мікобактерії зберігаються протягом 2-3 місяців, вуличного пилу близько 2-х тижнів, в кімнатах - 1,5-2 місяці, підвалах і вологих приміщеннях - до 6 місяців. У той же час паличка Коха гине під впливом прямих сонячних променів, високих температур і хлоровмісних речовин. 
На початковій стадії туберкульоз дуже складно відрізнити від банального ГРВІ або синдрому хронічної втоми.
Захворювання можна діагностувати з великою точністю навіть на самій ранній стадії, якщо звернутися до лікаря, не займатися самолікуванням, поставивши собі діагноз «ГРВІ»
.

 

 

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved