Тиждень екології та хімії в коледжі триває...

20 квітня в Україні відзначають День довкілля. В цей час традиційно в коледжі проходить тиждень екології та хімії. 

Сьогодні, 19 квітня, в коледжі почався тиждень екології та хімії двома заходами: 

- Регіональною студентською науково-практичною конференцією «Актуальні питання громадського здоров’я та екологічної безпеки України: сучасні реалії», організованою головою регіонального методичного об’єднання викладачів екології та БЖД викладачем Камнєвою В.Б.;

- Регіональною олімпіадою з хімії, організованою головою регіонального методичного об’єднання викладачів хімії та біології, завідувачкою фармацевтичного відділення Шульгою О.К.


На конференції виступили з доповіддю 24 студенти закладів фахової передвищої освіти регіону, серед них студенти нашого коледжу груп Е-22-19 Крикля Ніка та Нотченко Поліна з доповіддю «Наслідки дії вибухових речовин на навколишнє середовище» (керівник проєкту викладач Камнєв М.М.), Е-21-19 Лейман Станіслав  з доповіддю «Природа мого краю — Донбас» та Крикля Владислав з доповіддю «Що робити у разі хімічної атаки?» (керівник робіт викладач Камнєва В.Б.), студенти фармацевтичного відділення Сбітнєва Владислава, Барміна Дар’я, Овчаренко Єлізавета, Тарасенко Альона з відеопроєктом «Цитрусові відкриття: Дослідження вітаміну «С» у фруктах та ягодах» (керівник проєктів викладач Петухова Т.А.) та Слєпченко Софія і Коновалов Сергій, студенти І курсу, з доповіддю «Екологічні наслідки витоку нафтопродуктів з нафтобази в Немишлянському районі Харкова 0.02.2024» ( керівник проєкту викладач Кононова М.В.).

До організації конференції залучилися в.о. директора коледжу Котляров О.В. та заступник директора з НР Пестрецова Л.В., які привітали учасників заходу та запросили до участі у роботі конференції начальника Сіверсько-Донецького БУВР Сергія Трофанчука та Ольгу Боднарчук — начальника відділу екології та природних ресурсів Слов’янської міської ВЦА. Зі змістовною доповіддю про стан води в річках басейну Сіверського Дінця виступила Олена Лоткова — начальник лабораторії моніторингу вод Східного регіону. 

Звернувшись до учасників студентської конференції з вітальним словом, Сергій Трофанчук наголосив, що саме таким публічним заходам студентська молодь має можливість демонструвати не лише свою обізнаність про екологічні та соціальні загрози, а й свою зацікавленість у позитивних змінах та відновлені України.

В кінці заходу Шульга О.К. оголосила результати регіональної олімпіади з хімії. Серед наших студентів ІІ місце в олімпіаді посів Мороз Павло, ІІІ місце Мациора Олена  (підготувала студентів викладач Петухова Т.А.). Вітаємо переможців регіональної олімпіади! У нас в коледжі ще є призове місце в екологічному конкурсі. Донецький обласний центр туризму та краєзнавства учнівської молоді визначив переможців та призерів Обласного еколого-краєзнавчого руху учнівської та студентської молоді «Донбас заповідний». В категорії Конкурс творчих робіт «Я досліджую світ» (вірші про рослинний і тваринний світ) ІІІ місце посіла студентка групи Е-22-19 Тихонова Емма (керівник роботи викладач Камнєва В.Б.). Вітаємо переможницю!

Вірш:

Дерево плаче, я разом із ним.

Нескінченна вирубка лісів.

Страждає ліс і уся Земля,

Навколо більше нічого нема.


Людям потрібна чиста, незасмічена земля.

Остання квітка залишилася жива,

Ніколи не розквітне, нема надії на життя.


Саме люди могли допомогти,

Тільки подивись, що зробили ми.

Як тепер жити без надії на землі?


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved