СХМТ – Альма-матір поколінь

Легкокрилим птахом пролітають роки, лишаючи по собі розмаїття людських доль, подій, спогадів. І ось рідний технікум знову святкує ювілей… 11 жовтня 2019 року один із найстаріших навчальних закладів Донеччини - Слов’янський хіміко-механічний технікум - відзначав 110-ої річницю з дня свого заснування. Багато десятиліть СХМТ у нашому місті є невід’ємною частиною освітнього й культурного життя громади. Немає у Слов’янську містян, які б не чули чи не проходили повз наш технікум. Саме студентський сленг «хімдим» давним-давно набув статусу народної назви Слов’янського хіміко-механічного технікуму, такої простої і зрозумілої усім, бо багато родин Слов’янщини пов’язали з ним своє життя…


Урочисті заходи з нагоди святкування 110-річчя СХМТ проходили у новому корпусі технікуму та Центрі культури і довкілля м. Слов’янська.  Привітати навчальний заклад з річницею прийшли викладачі та студенти, випускники і ветерани педагогічної праці, працівники різних служб, спеціалісти і поважні гості.


Народна мудрість каже: дерево багате гіллям, а людина – вмінням. Педагогічний колектив СХМТ – це творча співдружність однодумців, в якій кожен робить свій внесок у колективну справу, кожен збагачується духовно завдяки творчості усіх. Педагогічний імідж Словʼянського хіміко-механічного технікуму створюють справжні майстри своєї справи: 2 кандидати наук, 9 викладачів-методистів, 11 викладачів вищої кваліфікаційної категорії, 25 викладачів першої та другої категорій. Троє фахівців Слов’янського хіміко-механічного технікуму є головами регіональних методичних об’єднань, а викладачі вищої кваліфікаційної категорії та викладачі-методисти є творчим осередком науково-методичної діяльності СХМТ. 


Зі словами привітання зі сцени виступили Тарасов Валентин Євгенійович, завідувач сектору з питань науки та вищої освіти департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації, та Степанова Ірина Юріївна, член громадської ради при Донецькій обласній державній адміністрації. Тарасов В.Є. вручив викладачам нагороди Міністерства освіти і науки України та департаменту освіти і науки Донецької обласної державної адміністрації.

Педагогічні працівники СХМТ були також нагороджені Почесними грамотами Слов’янської міської ради, Ради директорів закладів фахової передвищої освіти Донецької області, нагородами Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, Грамотами і подяками адміністрації СХМТ. Привітати наш технікум з ювілеєм прийшли керівники провідних підприємств та організацій міста Слов’янська і регіону, навчальних закладів Донеччини та Харківщини, вручали цінні дарунки і висловлювали слова щирих побажань.Чудовим дарунком усім присутнім стали виступи художніх колективів м. Слов’янська: зразкового ансамбль танцю «Акварель», художній керівник А. О. Бибка, зразкового театру пісні «Фейерверк»,  художній керівник О.І. Рєзнік, шоу-балету  SSГруп,  художний керівник Денисенко О.В. та випускниці 2019 року, «Міс СХМТ 2017», «Міс Слов’янськ 2018» Шелест Карини. Бурю оплесків отримали виступи студентів нашого технікуму – справжніх талантів, нашої гордості.
Ось  і ще один ювілей поповнив сторінки багатої історії СХМТ. І як би ми не називалися у майбутньому, назавжди збережемо наш дух, наші традиції, а це: професіональність й творчість викладачів, уважність бухгалтерів і універсальність бібліотекарів, терплячість вихователів і грамотність секретарів, працелюбність лаборантів та старанність техпрацівників... І всі разом - це ми – Слов’янський хіміко-механічний технікум! 


Хочеться побажати нашому дружному колективу невпинного руху вперед! Нехай професійна діяльність чи навчання кожного з нас будуть сповнені почуттями задоволення від самореалізації та творчості! 


Нових звершень тобі, рідний СХМТ, заради рідного краю та незалежної України! 

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved