Герої Крут: незламність духу української молоді29.01 в міській бібліотеці ім. М. Петренка відбувся міський захід «Плете з квіток легенду вічну вітер, про чин героїв Крут» з нагоди вшанування пам’яті героїв Крут та всіх загиблих за волю й незалежність України. В ньому взяли участь студенти групи 1Ф2 разом з українськими військовими та учнівською молоддю.


Присвячений захід пам’ятній даті - 102-ій річниці трагічно-героїчних подій під Крутами. В далекому 1918 році, після створення УНР, більшовики почали агресію проти молодої української держави. Під час наступу більшовицьких військ на Київ обороняти важливий залізничний вузол – станцію Бахмач вийшли юнаки військової школи ім. Б. Хмельницького та складений із київський студентів і гімназистів, так званий студентський курінь. Кілька сотень студентів зуміли зупинити просування багатотисячної армії, багато з них – ціною власного життя. Цей бій увійшов в історію як бій під Крутами. Героїзм молодих українців довгі роки служить прикладом для багатьох поколінь.

Під час заходів студенти познайомилися з відеоматеріалами про бій під Крутами, взяли участь у вікторині та бліц-турнірі «За мирний світ під Крутами стояла країна молода». 


Молодь СХМТ вшанувала пам’ять захисників Української революції, героїв Крут - з 27 по 30 січня у читальній залі СХМТ був проведений показ художнього фільму "Крути 1918".
 
 
 
Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved