165-річчя від дня народження Івана Франка

 «Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів» І. Франко

 


З нагоди 165-річчя від дня народження Івана Франка, за для вшанування пам’яті цієї насправді сакральної постаті в читальній залі бібліотеки підготовлено книжкову виставку «І. Франко – світоч національного відродження України»

Іван Франко належить до найвидатніших діячів української культури другої половини ХІХ – початку ХХ століть. Феноменальна особистість, геніальний письменник, перекладач (володів 14 іноземними мовами), видатний вчений у галузях літератури, етнографії, історії, філософії, політології, соціології, журналістики, економіки. За своє недовге життя учений написав близько шести тисяч художніх та публіцистичних творів й наукових досліджень. У вісімдесятих роках ХХ ст. видано його праці у 50-ти томах. Твори Івана Франка перекладено шістдесятьма мовами народів світу.

Найбільшої слави Франко зажив як поет. Він називав поезію «вогнем в одежі слова». Його доробку притаманні зображення найтонших відтінків інтимних переживань, скорбота, пафос, сміливість передбачень. Він використав величезний арсенал поетичних форм, засобів, прийомів, збагативши українську літературу світовим поетичним досвідом. На час виходу першої збірки «З вершин і низин» (Львів, 1887) Франко був уже відомим громадським діячем, знаним письменником і ученим, твори якого читали й перекладали в Києві, Петербурзі, Варшаві, Відні. Наступна збірка «Зів'яле листя» (Львів, 1896) стала шедевром поетичної майстерності, де ліричний герой — людина, яка глибоко відчуває, але мало пристосована до практичного життя. 

На виставці демонструються прижиттєві видання Великого Каменяра: історична проза; прозові твори різних жанрів; поезії; переклади вершин світового мистецтва; критика й публіцистика.Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved