День українського козацтва

14 жовтня щорічно відзначається День українського козацтва. Козацтву належить особливе місце в історії України та в історичній пам'яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України XVII – XVIII ст.

День Покрова, 14 жовтня, святкується в усіх козацьких громадах світу дуже урочисто, з молебнями про живих, з панахидами про тих, хто відійшов в інший світ, з урочистими загальними зборами козаків. 

Від часів Хрещення Київської Русі і до наших днів це свято духовно об’єднувало наш народ, живило його вірою у повсякчасне заступництво Божої Матері за людський рід, за мир і добро на нашій землі.

У бібліотеці технікуму до цих подій була пропонована користувачам книжково -ілюстративна виставка «Пам’ять героїв стукає в наші серця». Користувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з книгами про славні козацькі традиції, історію виникнення козацтва в Україні, побут і життя козаків на Січі. На виставці представлена література про воїнів УПА та про сучасних героїв-захисників в зоні ООС.

Улюблена
Богом перлина,

Для всіх
українців одна-

Козацька
моя Україна,

Хлібів
золотих сторона.

Негодами
лютими бита,

Віками ти
йшла до мети.

Тобі в небі
зорею світити,
І волю і
долю знайти.
Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved