Європейський день боротьби з торгівлею людьми

18 жовтня  Європейський день боротьби з торгівлею людьми, започаткований Європарламентом у 2007 році, як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці, це сучасна форма рабства.

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Війна посилила проблему торгівлі людьми. Жінки та діти, які змушені покинути Україну через військову агресію Росії та прямують до сусідніх країн, стикаються з ризиками торгівлі людьми. Водночас ті, хто залишаються всередині країни, також можуть стати постраждалими від внутрішньої торгівлі людьми.


За останньою оцінкою Міжнародної організації з міграції ООН (МОМ)  7,7 мільйона громадян України вважаються внутрішньо переміщеними особами. Тобто вони залишилися в країні, але були змушені виїхати з власного будинку. Близько 4,5 мільйонів людей покинули країну, переважна більшість – це жінки, діти, люди похилого віку.
 

Особливу увагу необхідно приділити закладам освіти, які мають можливість, у рамках своєї компетенції, вчасно реагувати на випадки, пов’язані з торгівлею людьми та застосовувати відповідні методи профілактики.

ТЕЛЕФОНИ "ГАРЯЧОЇ ЛІНІЇ" ТА КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ДОПОМОГИ ТА ПІДТРИМКИ В СИТУАЦІЯХ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

 Національна «гаряча лінія» для дітей та молоді:  0 800 500 225 або 116 111 (безкоштовно зі стаціонарного та мобільного телефонів, анонімно)

Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації: 

0 800 500 335 або 116 123 з мобільних або стаціонарних телефонів цілодобово (безкоштовно, анонімно, конфіденційно)

Поліція: 102
 

Центр надання безоплатної правової допомоги:  0 800 213 103

Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів), 527 (безкоштовно з номерів мобільних операторів України пн. – пт. з 10:00 до 21:00, сб. з 10:00 до 18:00)

Гаряча лінія Міністерства закордонних справ України для громадян України, які опинилися в надзвичайних ситуаціях за кордоном:  (044) 238 16 57

Гаряча лінія емоційної підтримки Міжнародної організації з міграції:
 0 800 211 444

Платформа «Розкажи мені»            (https://tellme.com.ua/)
 

Канал психологічної підтримки «ПОРУЧ» для підлітків та молоді     (https://t.me/poruch_me)

Онлайн-платформа «Аврора» консультування постраждалих від насильства, зокрема сексуального, доступу до якісної дистанційної допомоги у будь-якому куточку України та за кордоном, достатньо лише заповнити заявку на сайті «Розірви коло» у розділі «Психотерапевтична допомога» (https://rozirvykolo.org/mental-support/)
Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved