Українське волонтерство-явище унікальне

 Волонтерский рух є по суті частиною кожної цивілізації та будь якого суспільства. Волонтер – людина, яка добровільно здійснює соціально спрямовану некомерційну діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Розповідь викладача Словянського фахового коледжу індустрії і фармації Куліш І.І.: 


У березні 2022 року ми з сім’єю переїхали до м.Калуш Івано-франківської області. Там ми дізналися про дві великі благодійні організації «Чисті серця», які надавали гуманітарну допомогу, та «Крила підтримки», які надавали психологічну допомогу. Тож запропонували їм свою допомогу. Так чоловік став розвантажувати машини, які привозили допомогу із-за кордону, видавав продукти людям ВПО, відвозив допомогу на фронт. Мене ж запросили у БФ «Крила підтримки» як вчителя для роботи з дітьми ВПО. Так я почала викладати англійську мову для дітей у рамках програми «Освіта у надзвичайних ситуаціях».


 Заняття були спрямовані не тільки на те, щоб підтягнути свої знання, але й у першу чергу, для того, щоб діти адаптувалися до нової ситуації, інтегруватися у місцеве середовище, отримали психологічну підтримку. Заняття проходили у теплій атмосфері, ми співали пісні, грали в ігри, робили руханки, виконували цікаві завдання. Дітям дуже подобалися заняття, оскільки вони не тільки вчилися, а й здобували нових знайомих, спілкувалися і цікаво проводили час.
На даний момент я викладаю англійську мову для жінок у рамках проекту «Голос жінок і лідерство – Україна», який спрямований на інтеграцію жінок ВПО у громаді, реалізацію своїх ідей, відкриття нових можливостей. Заняття розраховані на жінок, які вивчали у школі і хочуть пригадати, або взагалі не вивчали мову. Сьогодні багато людей розуміють, що знання мов відкриває широкі можливості для роботи та життя. А оскільки англійську мову знають у більшості країн світу, то є потреба у її вивченні.

На заняття ми розглядаємо основні правила граматики, багато слухам
носіїв англійської мови, намагаємося будувати прості речення і
висловлювати свої думки. Усі заняття у БФ «Крила підтримки» є
безкоштовними, тому це чудова можливість особливо для таких вразливих
категорій, як ВПО, жінок та дітей, постраждалих від війни.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved