ЗАРЯДЖЕНІ ГІДНІСТЮ ТА ЖАГОЮ СВОБОДИ

Урочисті, інформаційно-просвітницькі заходи до Дня Гідності та Свободи у 2023 році у Слов’янському фаховому коледжі індустрії та фармації проводяться в дистанційному форматі. У цих заходах беруть участь викладачі та студенти 1 – 4 курсів.

Метою вказаних заходів було:

- утвердження ідеалів свободи і демократії,

- збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття,

- віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору

- формування національно-патріотичного світогляду молоді крізь призму історичних подій в сучасній Україні.

Студенти групи М-21-19 і М-22-19 взяли участь у заході «Революція Гідності: як це було». Під час презентації згадали хроніку найважливіших подій. З класним керівником Філіпенко А.В. обговорили роль молоді, студентства в цих подіях. Вшанували хвилиною мовчання загиблих Героїв Небесної Сотні, серед яких і шість мешканців Донеччини.
Літературна вітальня «Заряджені гідністю та жагою свободи» провела класний керівник Петухова Т.А. у групі Ф-22-11. Студенти підготували виступи-презентації «Відтворення подій Революції Гідності у своїх роботах істориками та письменниками» та обговорили питання «Чому свобода є життєвим вибором молоді?».

Студенти групи Ф-23-19 (класний керівник Котлярова О.А.) взяли участь у конференції з теми «Прийняло небо, лишивши списки...», на якій обговорили проблеми співвідношення свободи людини та соціальної відповідальності.

Молодь зробила висновки, що свобода – це здатність людини вільно визначати підстави своїх дій і відповідно реалізувати себе.
Студенти групи Ф-22-19 (класний керівник Говрас О.В.) були учасниками круглого столу «Вільні творити майбутнє». Вони обговорили питання «Що таке людська й особиста гідність?», «Що означає бути гідною людиною?». Викладач акцентував увагу студентів на сутності гідності як  етичного та психологічного поняття, що фіксує уявлення про цінність особистості людини. Почуття особистої гідності – основна одиниця виміру існування людини, за допомогою якої оцінюється все те, що відбувається у житті. Особисту гідність людина формує сама шляхом збагачення духовного світу, набуттям особистих досягнень.
Зараз ідуть гарячі бої між російськими агресорами та українськими військами на Донеччині. Спільна думка учасників виховних заходів: тільки разом, при підтримці всього цивілізованого світу, українці вистоять і переможуть у цій війні, як здобули перемогу і зберегли державність учасники Революції Гідності. 
Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved