ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ В УКРАЇНІ

Студенти Слов’янського фахового коледжу індустрії та фармації на заняттях з історії України вивчали факти про трагічні події геноциду українського народу: політичні, економічні та соціальні чинники, що призвели до Голодоморів в Україні в 20-і – 30-і – 40-ві роки ХХ століття; досліджували матеріали про долю своєї родини напередодні та під час подій голодомору 1932 – 1933 рр.; про особливості голодомору у нашому краї. 

Одна з кращих науково-дослідницьких робіт – це творча робота студентки Ф-22-19 Дар’ї Бриль: «Особливості голодомору 1932 – 1933 років у Донеччині», яку вона презентувала на виховному заході. 

Мета дослідження: на основі аналізу документальних джерел, сучасних наукових досліджень, спогадів очевидців показати:  

- проведення політики економічних «перетворень» в селах Донеччини в кінці 20-х – початку 30-х років ХХ століття;

- особливості голодомору в рідному краї.

На основі історичних джерел, спогадів очевидців, монографій істориків, краєзнавців було досліджено, що геноцид українського народу відбувся по всій Україні. Донеччина пережила також жорстоку розправу влади над селянством. Від голоду страждало і населення міст. Багато ще недослідженого, бо можновладці знищували документи злочинів, переслідували очевидців, щоб стерти з людської пам’яті ці страшні події. Ми не знаємо точно загальної кількості загиблих у Донеччині, у кожному населеному пункті. Мартиролог жертв голодомору в книгах пам’яті Донецької області – це тільки частина списку жертв. 

Глибоко зворушив учасників «круглого столу мультик «Примара», який розкрив почуття голодуючої дитини. Студенти прийшли до висновку: необхідно продовжувати дослідження щодо подій голодомору 1932 – 1933 років в рідному краї та зберегти ці трагічні події в людській пам’яті, щоб ніколи це не повторилися.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved