Усе про гальванічні елементи

У наш час ми не можемо уявити своє життя без хімічних джерел струму, у яких частина внутрішньої енергії речовин перетворюється на електричну енергію. До них відносять гальванічні елементи, акумулятори і паливні елементи. 

27 листопада в групі Е-21-19 викладачем Леоневською Л.С. було проведено відкрите заняття з фізичної хімії. На лекції-презентації студенти ознайомилися з дуже актуальною темою сьогодення: “Гальванічні елементи”. Серед пристроїв, що виробляють електричний струм внаслідок перебігу в них хімічних реакцій, були розглянуті елемент Якобі-Даніеля, акумуляторні батареї, батарейки, паливні елементи. 

Студенти групи під керівництвом викладача розрахували ЕРС елемента Якобі-Даніеля, Лейман Станіслав та Крикля Владислав представили презентації електродів зрівняння: хлорсрібного та каломельного. Цікавим був відеоролик, створений студентом Крикля Владиславом, щодо отримання електрики у домашніх умовах за допомогою металевих електродів у середовищі овочів та фруктів — картоплі та лимону. 

Як майбутнім екологам, було доведено необхідність утилізації батарейок та гальванічних елементів. Використані елементи живлення містять ртуть, кадмій, свинець, олово, нікель, цинк, магній та інші хімічні елементи й сполуки. На сміттєзвалищах під впливом атмосферних чинників елементи живлення швидко руйнуються, а речовини, які є в їхньому складі, випаровуються та вимиваються. Через воду й повітря токсичні метали потрапляють у живі організми, внаслідок чого викликають ураження живих істот, погіршують репродуктивні здатності та викликають генетичні зміни та ракові захворювання. 

В Україні діє екологічна ініціатива "Батарейки, здавайтеся!", яка опікується збиранням відпрацьованих батарейок та відправленням їх за кордон на переробку. Батарейки можна здати в мережі Сільпо, Епіцентр, JYSK, Novus, Comfy та WOG та ін. Тривалий час у нашому закладі освіти теж був пункт приймання батарейок. 

Заняття пройшло у доброзичливій, невимушеній атмосфері, отримало схвальні відгуки.Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved