27 січня - Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.

 27 січня, в Україні та міжнародна спільнота вшановують пам’ять жертв Голокосту.Про це студенти СФКІнФарм група Ф-22-19 розповідали на виховній годині з теми: «День пам’яті жертв Голокосту України». Класний керівник Говрас О.В. та викладач історії України Соловар В.В. зі студентами готували презентацію і відео з історичними фактами.

«Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», – йдеться у Резолюції Генасамблеї ООН від 2005 року, якою запроваджено памʼятну дату.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали «загрозою» або «неповноцінними». Близько 1,5 мільйона з них були вихідці з території сучасної України.   


У 2022 році російські снаряди  влучили у центральний монумент меморіалу Дробицький Яр у Харкові, відоме місце масових розстрілів цивільного, насамперед єврейського, населення нацистами під час Другої світової війни. За різними оцінками, тут поховано від 14 до 20 тисяч жертв нацизму.
«Сьогодні ми схиляємо голови в пам'ять про невинних жертв Голокосту. Жахливого злочину, вчиненого нацистами в роки Другої світової війни. Мільйони вбитих і закатованих євреїв. Мільйони зруйнованих життів», - написали студенти в  своїй групі.
Висновки зроблені студентами: ця трагедія мала стати пересторогою для майбутніх поколінь, що лютій ненависті за етнічною ознакою не місце в цивілізованому світі.  Світла пам'ять усім невинно убієнним.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved