Від Крут до російської агресії проти України


29 січня 2024 року, в День Героїв Крут, у Слов’янському фаховому коледжі індустрії та фармації відбулася година пам’яті. Студенти груп

Ф 21 – 29 (класний керівник Тарасова І. В.), Ф 22 – 11 (класний керівник
Петухова Т. А.) згадали про події, де молоді бійці, студенти-гімназисти протистояли російській більшовицькій навалі в часи Української революції та боротьби за державну незалежність (1917 – 1921 рр.).


Крути стали легендою, символом жертовності, незламності молодого покоління, яке стало на захист самостійності Української Народної Республіки, проголошеної 22 січня 1918 року. Сили ворога під Крутами (Чернігівщина) більше ніж у 8 разів перевищували кількість українських бійців, які кілька днів стримували орду. Крути – це був бій за майбутнє України.

Ця тема в совєтські часи була заборонена, знищені документальні джерела, але владі не вдалося стерти їх з пам’яті українців.

Студенти порівняли боротьбу Героїв Крут, які билися за незалежність УНР від російських більшовиків у 1918 році з сьогоденням. Нині Україна теж відстоює незалежність, державність, соборність, свободу від російської агресії. Багато воїнів-захисників полягло в боях за Україну в цій війні, серед них колишній студент коледжу Олександр Коровний.

В цей день інші групи коледжу брали участь у обласному дистанційному уроку «Пам’яті героїв Крут».

Пам’ятаємо всіх загиблих. Слава Героям Крут! Слава українським захисникам! Віримо в нашу перемогу!
 
 
                                                    Викладачка історії України Валентина Соловар

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved