Подорож до світу лікарських рослин

04 квітня викладачі ЦМК фармацевтичних дисциплін відвідали інформаційно-навчальний захід «Подорож до світу лікарських рослин», організаторами  якого стали викладачка дисципліни фармакогнозія -Тулуб Ірина Олександрівна та завідувачка  відділення Фармації коледжу -Шульга Ольга Костянтинівна.   
Мета заняття – відслідкувати міждисциплінарну   інтеграцію ботаніки до фармакогнозії та показати студентам першого курсу, що вивчення цих дисциплін тісно пов’язане. 
З давніх часів люди вивчали і широко використовували силу природи – лікарські трави. 
З покоління в покоління, від старших до молодших, переходила, як родинний спадок, наука траволікування (фітотерапії). 

Цікава відео-презентація  про  підприємство «Ліктрави», що на Житомирщині, і розташоване саме у місцях масового зростання лікарських рослин. Компанія заготовляє лікарську рослинну сировину в екологічно чистих регіонах України і зарубіжних країн і є безперечним лідером українського ринку фітопрепаратів. На підприємстві «Ліктрави» діє система багатоступінчастого контролю якості продукції, яка включає перевірку вхідної рослинної сировини, проміжних етапів і контроль готової продукції. Сучасна лабораторія підприємства дозволяє проводити випробування за всіма показниками якості та безпеки лікарської рослинної сировини згідно з вимогами Державної Фармакопеї України та інших нормативних актів.
Ірина Олександрівна познайомила слухачів також з дослідженнями популярних лікарських рослин та їхніх корисних властивостей, а саме перспективами використання у медицині Цинії витонченої, як джерела фенольних сполук з антиоксидантними властивостями. 
Викладач разом з майбутніми  фармацевтами випускної групи Ф21-29 провели першокурсників стежками цікавої подорожі  у світ науки, що вивчає лікарську  сировину не лише рослинного, а й  тваринного походження. Фармакогнозія  визначає хімічний  склад, наявні біологічно активі  речовини, умови збору, сушіння  та заготівлі сировини. 
Спеціалісту  фармації вкрай необхідно володіти знаннями щодо фармакогностичного аналізу,  хімічного складу, застосування лікарської рослинної сировини та вміти використовувати ці знання у подальшій професійній діяльності. 
Одже знання – це сила, яку треба вміти здобувати та використовувати. 
Знання – це скарб, а вміння вчитися – ключ до нього.Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved