День Європи: історія свята та значення для України.

9 травня Україна разом з ЄС відзначає на державному рівні День Європи. Викладачі і студенти першого курсу Слов’янського фахового коледжу індустрії і фармації на виховних годинах презентували свято: День Європи. В цей день ми згадуємо про історію європейської інтеграції та, як народи, що свого часу ворогували, зуміли об’єднатися заради спільного майбутнього. Наша держава подала заявку на вступ до Європейського Союзу в лютому 2022 року.

Свято Дня Європи є одним із символів Євросоюзу — прапор, валюта євро, гімн та лозунг. Студенти нагадали, що гімном ЄС є «Ода радості» Людвіга ван Бетховена, а лозунгом вислів латиною In varietate concordia (Об’єднані врізноманітті). В Україні День Європи почали святкувати ще у 2003 році. Враховуючи події Євромайдану та підписання Україною Угоди про Асоціацію з ЄС у 2014 році, це свято набуло не просто символічного значення. У червні 2022 року Україна отримала кандидатський статус ЄС. Нині ключовим питанням є початок переговорів про вступ України до Євросоюзу.

Українці вже довели власною боротьбою проти російських окупантів свою європейську ідентичність. І те, що сьогодні ми святкуємо День Європи разом з ЄС, дуже важливо. Студенти на онлайн -зустрічі зробили висновки:
— Ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.

Наш шлях повернення до родини країн Євросоюзу — це незворотний шлях, Європейський Союз своїми діями підтверджує — майбутнє України — в ЄС. Дедалі більше ми інтегруємось в європейський простір, адаптуємо національне законодавство до відповідного європейського, впроваджуємо норми та стандарти ЄС. А отже прагнемо також якнайшвидше повернутись назад в європейську родину, реінтегруватись у культурний та ціннісний вимір Євросоюзу.


Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved