ВИШИВАНІ ОБЕРЕГИ УКРАЇНИ

9 травня 2024 року викладач Топтун Вікторія Анатоліївна зі студентами груп Т-22-19 і Ф-22-19 провели відкритий виховний захід, присвячений Всесвітньому дню вишиванки, який відзначається щороку у третій четвер травня, а цьогоріч – це 16 травня. Цей день не має ніякого політичного підґрунтя, бо свято покликане популяризувати українську культуру і традиції, об’єднати українців.

Всесвітній день вишиванки не є офіційним святом, він був започаткований у 2006 році студентами Чернівецького національного університету. Студентка факультету історії Леся Воронюк вперше запропонувала цю ідею, надихнувшись прикладом свого друга, який постійно носив вишиту сорочку у повсякденному вбранні. Так частина студентів університету та його викладачів підтримали ініціативу і прийшли на навчання у традиційному українському одязі. 


У наш час День вишиванки вийшов за межі нашої країни і став Всесвітнім, адже багато українців зараз знаходяться за кордоном і шанують це свято. Багато країн світу допомагають Україні протистояти російській агресії і на знак єдності з нами теж одягнуть вишиванки.


Україна – ненька, Україна – мати … Цілий Всесвіт знаходиться у цих простих і звичних, але таких рідних і зрозумілих кожному українцеві словах. Бо ми всі є діти вільної України. Говорячи про Україну, як не згадати про яскравий символ нашого народу – вишиванку, яка пройшла тернистий шлях крізь віки, щоб залишитися взірцем патріотизму для мільйонів українців. І кожен сьогодні знає, що вишиванка не просто одяг, а частина душі українського народу, символ порядності, чесності, святковості, щасливої долі. Сьогодні вишита сорочка, передана воїну від матері чи коханої, є оберегом для наших захисників від ворожої кулі, недолі, є яскравим спогадом про рідних

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved