![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgtp1hv0_H8lBTZBq5qxwJy8oJ-zc_WZqogLlfu2jtId1sCoQB5D2USrUDCwrid3GDodVxzTHqDkq6hL_NSafZ3TMNxgH7YHhsCmUSmiOsH0yFr0sO6T30LVwA9LkCEhbT35KCaSDfdmQya/s200/IMG-3b7c958106aed00e08e36e353194a452-V.jpg)
Традиція вітати листівкою з Новим роком виникла в Англії у першій половині XIX століття та дуже швидко розповсюдилась по всій Європі. Після жовтня 1917 року випуск вітальних листівок було припинено, як предмета побуту буржуазного товариства. Повернення вітального відкритого листа відбулося в роки Великої Вітчизняної війни.
Розквіт новорічної листівки настав у 1950-60-і роки. На них розміщені яскраві посмішки дітей, зворушливі сцени новорічних свят з участю Діда Мороза та інших казкових героїв. Відкрита листівка є свідком свого часу, візитівка епохи.