Немає твердого льоду, проте є твердий духПід цим дивізом пройшла бесіда зі студентами гуртожитку СХМТ. Присвячена вона була Водохрещу. Це велике свято ввібрало в себе різноманіть обрядів, традицій та святості. В кожній сім'ї існують свої традиції на цей день, але дві найважливіші виконує весь православний люд. По-перше: всі йдуть до церкви святити воду, бо в кожній хаті має бути хочя б скляночка святої води. По-друге: самі відважні і сильні духом занурюються в цей день у воду. Стосовно цього дійства, яке відбувається на відкритих водоймах, ми запросили на зустріч гостя зі служби МНС.

До нас на бесіду завітав перший заступник голови Українського рятувального загону м. Слов'янська та Слов'нського району Загнидко Михайло Михайлович. Він розповів про роботу чергових нарядів, що наглядають за безпекою, запобігають можливим небезпечним ситуаціям, що можуть призвести до шкідливих наслідків. Навів приклади в роботі служби. Дав декілька корисних порад для тих, хто вирішив зануритися, та укріпити свій дух. Відокремив і те, що перед тим, як зважитися на такий крок, необхідно проконсультуватися з лікарем. Людям, в яких хворе серце, не рекомендується занурюватися у січневу воду.


Далі тема йшла про Святвечір на Водохрещя. В цей вечір молоді дівчата збирались і ворожили. Ворожба була однією з головних жіночих розваг на Святки. Багато молодих дівчат, очікуючи одруження, бажали зазирнути в майбутнє. Декілька видів ворожби були обговорені під час диспуту. Повернувшись із церкви, необхідно було над усіма віконними та дверними отворами крейдою або копоттю від свічки намалювати хрестики. Обов'язково в ранці умитися водою, бо вцей день вода освячена повсюди, навіть у водопроводі. Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved