Юрій Іванович Пісковський

Професор Міжнародної Академії архітектури.


Почесний академік Української Академії Архітектури.


Член Національної Спілки архітекторів України.


Член Національної Спілки журналістів України.
Народився 9 жовтня 1935 року у місті Слов`янську Донецької області. У 1954 році закінчив СХМТ за спеціальністю промислове і громадське будівництво, у 1963 році – Київський інженерно-будівельний інститут, архітектурний факультет. Працював архітектором, науковим співробітником, головним архітектором проекту, керівником архітектурно планувальної майстерні у КиївНІІПмістобудування з 1963 по 1975 рік. 
Виконав самостійно і в співавторстві більш, ніж 50 проектів. Співавтор монографії  «Архітектура в Українській РСР», «Житлове будівництво в Українській РСР». У 1971 році приймав участь у міжнародному конкурсі на центр мистецтв імені Помпіду в Парижі. З 1975 по 1993 рік – начальник Головного управління населених пунктів і архітектури, замісник голови Держбуду УРСР. 12 років – представник УРСР в Європейській ¬¬Економічній Комісії ООН. Обирався в керівні органи групи Експертів Комітету по населеним пунктам ЄЕК ООН. Ініціатор і організатор проведення екологічного конкурсу «Тур-Дніпро-91» і міжнародного конкурсу на місто майбутнього «Екополіс», Античорнобиль – ХХІ століття, «Конкордія» (1991 рік). Член міжнародного журі. Організатор Ради Головних архітекторів міст України, його голова до 1996 року.  
З 1993 по 1996 рік – головний архітектор міста Києва. 


Публічні виступи: Асоціація мерів міст України, соціологічна Рада з питань розвитку м. Києва, сесія Європейської економічної комісії ООН – Лісабон – Женева – Варшава – Київ.


Шеф-редактор науково-популярного спеціалізованого альманаху «Наша Епоха» з 2001 по 2003 рік, автор статей. Автор науково-популярної монографії «Портал», 2008 р. – 732 с.,  900 іл.; популярного мистецького видання «Простір сенсу», 2019 р. – 384 с., іл. 


Автор персональних тематичних фотовиставок «Сепія» і «Портрети квітів» у містах України: Київ, Львів, Івано-Франківськ, Вінниця, Житомир, Рівне, Хмельницький, Черкаси, Кіровоград, Харків, Полтава, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Чернігів, Суми, Лубни.
Нагороджений срібною медаллю ООН, яка вручається особам, що внесли вагомий вклад у розвиток людства. Лауреат Міжнародної медалі «Дружба». За монографію «Портал», передану в дар Олександрійській бібліотеці, нагороджений Золотою медаллю Вищої ради з питань культури Єгипту. Лауреат Міжнародного академічного рейтингу «Золота фортуна», Посол Миру Всесвітньої Ради Миру.

Nick Kamnev - 2000-2023 All Rights Reserved